KDO JSME

Toto je náš příběh

Rovnovážka vznikla v roce 2011 s týmem několika nadšených a zapálených žen, kterým není lhostejné, že všichni lidé nemají v životě, a hlavně na trhu práce, stejné šance jako ostatní. Ve středu našeho zájmu stojí ženy, matky, kterým pomáháme nacházet vzácnou životní rovnováhu při plnění všech jejich rolí. My všechny z Rovnovážky jsme také mámami a víme, jak těžké a jak důležité to je.

Pracujeme proto také se zaměstnavateli a šíříme mezi nimi povědomí o tom, jak potřebné a výhodné pro všechny strany jsou svobodné a flexibilní formy zaměstnávání. Bojujeme za rovnoprávnost. Stojíme si za tím, že ženy by měly za svou práci dostávat stejnou odměnu jako muži.

Našimi dalšími klienty jsou lidé starší 50 let, lidé se zdravotním omezením, mladí absolventi bez praxe a obecně lidé, pro něž není snadné najít vhodné pracovní uplatnění.

Působíme na Ostravsku, kde je dlouhodobě vysoká nezaměstnanost, jsme srdcařky a dýcháme pro svůj region. Malé změny s velkým dopadem

Jsme přesvědčeny, že každý malý krůček může přispět k velkým změnám v našich životech.
A k tomuto postoji se snažíme vést i naše klienty.

Řídíme se životním mottem naší předsedkyně, které říká, že "lepší je vstát a zapálit svíčku, než jenom sedět a nadávat na tmu" (Kofucius).

 


NÁŠ TÝM

Seznamte se s našimi hrdinkami